parallax background

Oznam o zmene v triedenom zbere

zvonce
Krásne a požehnané Vianočné sviatky
20. decembra 2017
ples
Rodičovský ples
22. januára 2018

1 Komentár

 1. Martin Kravec píše:

  Dobrý deň.
  Čo sa týka opadu bolo by to všetko pekné, ako to vypadá, či už pre prírodu alebo čistotu vôd, ovzdušia ale nie je to tak. Chceme hlavne znížiť náklady na odvoz odpadu alebo zastaviť jeho zvyšovanie. Nie je nič jednoduchšie zvýšiť poplatky a občan plať. Potom sa nečudujme zriaďovaniu čiernych skládok.Chceme triediť odpad áno. Ale triedenie do plastových vriec je nepraktické skoro vždy sú potrhané vrecia hlavne na sklo kovy, sú niekedy malé obsahom.
  V ozname je že si občania môžu zakúpiť príslušne druhy kuka-nádob. Prečo to nemusia robiť v iných obciach? Príklad obec Kriváň je to dosť veľká obec a v tej dostala každá domácnosť 4 druhy kuka-nádob bezplatne od obce. Aj tam vyváža odpad tá istá spoločnosť ako u nás. Ale tam musela niečo pre to obec urobiť či už požiadať o príspevok zo životného prostredia, z environmentálnych fondov, alebo to riešili inač? Po tom by mala pátrať obec a niečo pre to aj urobiť. Čo získa občan, keď si kúpi len 4 druhy kuka-nádob 1 okolo 30€ spolu asi 120 ( nie každý na to má hlavne dôchodcovia ) A kedy sa mu to vráti nikdy.
  V iných obciach to riešia zriadením stálych stanovíšť na zber triedeného odpadu inštalovaním 4 až 6 kontajnerov o obsahu 1100L na kolieskach, aby bol prístup vozidiel na odvoz u menších obci sú 2-
  3 horný dolný koniec a stred obce. Občania tam odvážajú odpad pri odchode do práce, alebo cez soboty a funguje to bez zvyšovania platieb od občanov. Však občan nie je dojná krava, aby všetko riešil a platil sám . Teším sa na reakciu a odpoveď. Neskrývam za za anonym preto aj žiadam konkrétnu a fundovanú odpoveď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *