info_ico
Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru
11. júna 2019
info_ico
Cyklo-prejazd
24. júna 2019

Zvolenský ženský klub – poďakovanie

podpolanie_ico
Členky Zvolenského ženského klubu prežili krásne podujatie v čarovnom prostredí Slatinských Lazov. Členka nášho klubu pani Ing. Darinka Hroncová – starostka Slatinských Lazov nás pozvala na 8. ročník „Tradičná chuť Podpoľania“. Dňa 15. 6. 2019 sa v tejto obci konala súťaž vo varení tradičných jedál, niektoré už aj zabudnuté z tohto regiónu. Do súťaže sa zapojilo 15 dvojčlenných družstiev, ktoré priamo v areáli futbalového ihriska varili jedlá podľa kategórii ako polievky, slané bezmäsité jedlá, sladké múčne jedlá a mäsité jedlá. Priebežne prebiehali sprievodné akcie detských folklórnych súborov, detské moderné tanečné predstavenie, predstavili sa spevácke talenty. Po ochutnávkach navarených jedál odborná porota, tieto vyhodnotila a účastníkov súťaže odmenila. Potom na podium vystúpila domáca ženská folklórna spevácka skupina, v ktorej spievala aj naša členka klubu a hostiteľka pani Ing. Darinka Hroncová. Spoločne sme sa zhodli, že ľudový kroj z nej spravil úplne inú ženu, aj keď jej veľmi pristal. Ďalej sa predstavili dve speváčky z Ruska, ktoré do svojho repertoáru zaradili pesničky známe aj u nás ako Kalinka, Koník beží, a tak si aj naše členky klubu zaspievali s nimi. Do kultúrneho programu prispeli a deti zo Základnej školy Slatinské Lazy svojimi kresbami na tému Slovensko je moja zem, čo zasadím to tu zjem. Vynaliezavosť a kreativita týchto malých školákov bola prekvapivá a nemala hraníc. V závere tejto vydarenej akcie pani starostka Slatinských Lazov odovzdala putovnú „varechu“ pani starostke z Dúbrav, ktorá bude mať za úlohu takéto vydarené podujatie zorganizovať na budúci rok vo svoje obci. Členky nášho klubu už teraz prejavili záujem o účasť na tejto akcii. Na záver tejto vydarenej akcii na Slatinských Lazoch zaspievali členovia folklórnej skupiny „Podpolianski vrchári“, ktorí dali bodku za krásne prežitým dňom.
Aj touto cestou by som chcela poďakovať našej členke pani starostke Ing. Darinke Hroncovej za pozvanie a pohostinnosť a možnosť prežiť deň v krásnom prostredí, s príjemnými ľuďmi a vrátiť sa v spomienkach do tradícii tohto kraja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *