Diskusia

18 Komentárov

 1. obcan píše:

  Kedy bude oznámenie o výrube drevín pri školskej jedálni a na cintoríne zverejnené na úradnej tabuli obce?

 2. Tiež občan píše:

  Dobrý deň!
  Chcem pochváliť krok obce a to inštaláciu letkového osvetlenia popred bytovky v strede obce. Hoci bolo o to žiadané niekoľko krát podarilo sa to asi až na tretí krát, lebo hneď na začiatku požiadavky bola reakcia, že to nie je problém obce. Všetko sa to podarilo asi pre angažovanosť niektorého poslanca a aj občana.
  Pri tejto príležitosti by som poprosil dotiahnuť veci do konca a dať nastaviť svietidlá a to ich sklopením do hora aby svetelný tok smeroval na cestu a nie ako teraz zväčša na trávnik a tiež, aby svetlá boli kolmo na cestu a nie šikmo, lebo to tiež usmerňuje svetelný tok.
  Ďakujem za pochopenie.

 3. Chaluparka ;-) píše:

  Dobry den. Chceme pochvalit pana, ktory kosil travu popri obecnych cestach zaciatkom tohto tyzdna.
  Perfektne urobena praca 🙂
  Takto pekne to este nikdy nebolo.
  Je vidiet, ze mu zalezi na tom, aby obec pekne vyzerala 😉

 4. občan píše:

  Dobrý deň ,chcel by som vedieť čo sa tu deje s vodovodom Lohyňa keďže dochádza k neustálemu zavzdušňovaniu a zmenám tlaku od hlavnej prípojky.

  • Jana píše:

   Keby byvaly starosta nepolieval hasicskou prudnicou nonstop svoju zahradu aby mohol kosit travu, bol by tlak vo vodovode v poriadku. Vsak co ma po inych, hlavne ze mozem kosit travu..

   • Jana píše:

    Oprava_Byvaly predseda druzstva

   • mz píše:

    Milá Jana, neviem odkiaľ máte takéto informácie, ale pravda je taká, že bývalý predseda družstva vôbec nepoužíva na polievanie vodu z obecného vodovodu a preto treba príčinu ohľadom tlaku vody, či jej nedostatku hľadať inde!
    Nuž pre Vašu informáciu, voda ktorou zavlažoval pochádza z jazierok, (ktoré boli v minulosti močarinou), a je potrebné ich z času na čas vyčistiť, napríklad od nežiadúcich rastlín a rôznych iných nečistôt.
    Za tým účelom bolo zakúpené čerpadlo s jednocolovou hadicou, takže o hasičskej prúdnici, ktorú uvádzate môže zatiaľ len snívať…
    Možno by bolo lepšie si veci najprv overiť a nie niekoho krivo obviňovať na základe neoverených informácií.
    Takže vzhľadom k tomu, čo ste napísali, by možno nebolo celkom od veci aj nejaké to ospravedlnenie, ale to je už na Vás…

    • Jana píše:

     Mily/mila mz, pravda teda vobec nie je taka, ako pisete. Dala som si tu namahu prejst si dolu dedinou a overit si to niekolkokrat. Fakt je taky, ze tu nejde o cistenie nejakych mocarisk, v ktorych je kadeco, len nie udrziavany poriadok, ale zalievanie luk pocas sucha aby rastla trava na seno. Okrem ineho, ked ste nepolievali, tlak vody bol v dedine dobry. Rozpravka a kamuflaz o precistovani nestoji za vela. (a to nehovorme o polievani len v minulom case…). To mnozstvo vody tecucej NONSTOP by vytiahlo aj Balaton, nie to nejake mocariska/jazierka.

 5. abstinent píše:

  Dobrý deň. Tak mi napadlo. Dúfam že tie akcie tej búdky čo čapuje v parku neplatime mi všetci. Elektrika je z obce a aj odpadky vyhadzuje v parku? Mohol by som vidiet vypis kolko elektriky bolo minutei a zaplatenej danou podnikateľkou? Ďakujem

 6. Slavo Piatka píše:

  Zdravím, po dlhej dobe som na web stránke Lazy. Myslím, že i v jednoduchosti je krása. Nebaví ma niečo hľadať a strácať čas. Taktiež m-banka (česká, či slovenká aj tak je to poľská) chce mať internetové bankovníctvo moderné. Zase len stráta času. Na internet nechodia iba nástiletí.

 7. Mosnár píše:

  Super, je vidieť, že sa staráte o propagáciu obce,všetka česť, stránka sa mi páči. V.H Kalinka je ďaleko pozadu.

 8. občan píše:

  Dobry den,chcem sa opytat kde je zhrnač? Ludia na Slatinskych kopcoch nežiju? uż druhy den tu sneži a stale tu nikdo nebol??!! je to normalne??

  • LANO CHODCOV VINIC píše:

   „Zhŕňač“ stačí vytiahnuť z drevárne a použiť ho. Quertulanti, ako ty, obvykle bývajú v meste. Na Lazoch si ľudia poradia aj sami. ;-)))

   • občan píše:

    Kedy sme si potykali? uvedomte sa trochu! Poradite si ked ide sanitka? To mame 5km zhrnat sami? Treba zapnut trošku tu vec v hlave,vola sa to rozum 🙂

 9. admin píše:

  Spustenie sekcie „Diskusia“!

  • Martin Kravec píše:

   Dobrý deň!
   Je tu nová stránka obce a aj diskusná stránka obce, ale zatiaľ sa v nej nič mimoriadne neudialo. Chcem sa opýtať koľko krát sa už menila? Čo ja viem niekoľko krát ,ale podstatné je že vždy sú vymazané všetky predošlé príspevky. Prečo je to tak, keď na stránkach iných obcí si môžete pozrieť príspevky aj za niekoľko rokov a sú to obce, ktoré sú na popredných miestach v hodnotení v rámci Slovenska. To takýmto spôsobom nedosiahnu Lazy nikdy. Prečo teda nevymažete aj fotky a zábery z rôznych akcii aj spred niekoľkých rokov, ale diskusiu a z minulého roka Lazy áno, toto už na začiatku smrdí požiadavkov zadávateľa a vyvráťte to že to nie tak. Po druhé prečo je potrebné uvádzať meno , mailovú adresu (poznámka, že nebudú uverejnené) , ale admin a obec bude vedieť, kto to písal ( tak to chce asi zadávateľ ten je chlebodarcom prevádzkovateľa) a tak zachovajú aj svoj postoj k adresátovi. Prečo to nemusia prispievatelia písať pri iných obecných stránkach. Túto stránku a rubriku diskusia si tiež aj keď je vynovená môžete strčiť do. Prečo, lebo tam bude prispievať minimu ľudí hlavne tých čo vedia o čom to je a nebudú si chcieť robiť problémy a nebude plniť účel k čomu je určená ( upozorniť na problémy anonymne) aj keď podnety nebudú celkom pravdivé. Očakávam vašu reakciu a odpoveď, ako to zdôvodníte a vysvetlíte. Zase len zbytočne vyhodené peniaze z rozpočtu obce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *